SMA hastası Eliz Mira için Adana Barosu harekete geçti

SMA hastası Eliz Mira Mert’in ailesinin yürüttüğü kampanya için Adana Barosu çalışma başlattı. Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, avukatlar başta olmak üzere tüm Adana’ya destek çağrısı yaptı.

SAĞLIK 17.09.2021 - 11:27 17.09.2021 - 11:30
Haber: Güven Boğa

Adana Barosu, SMA hastası 2,5 yaşındaki Eliz Mira Mert’in tedavi giderleri için ailesinin Valilik izniyle başlattığı kampanyaya destek verdi. Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz, gereken paranın yüzde 65’inin toplandığı kampanyayı duyurmak için Adana’daki tüm avukatlara mesaj gönderdi. Av. Gökayaz, minik Eliz Mira için zamanın kısıtlı olduğunu belirterek web sitesi ve sosyal medya hesaplarından da destek çağrısı yaptı.

ZAMAN DARALIYOR

Eliz Mira Mert’in annesi Yonca ve babası Serkan Mert, Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz’ı ziyaret ederek, kızları için Adana Valiliği izniyle düzenlediklerin kampanya hakkında bilgi verip destek istedi. Eliz Mira’nın annesi Yonca Mert, "Kızımız SMA hastası. Bu hastalığın Türkiye’de tedavisi yok. Tedavi için yurt dışına gitmemiz gerekiyor. Çok pahalı bir tedavi. Şimdiye kadar gereken paranın yüzde 65’ini topladık. Zamanımız azalıyor. Eliz Mira 1.800 gram daha alırsa tedavi mümkün olmayabilir. Bir an önce gerekli miktarı toplayıp kızımızı tedavisine başlamak istiyoruz" dedi.

HEP BİRLİKTE KURTARALIM

Aileye moral veren ve minik Eliz’le yakından ilgilenen Adana Barosu Başkan Av. Semih Gökayaz, tüm avukatlara mesajla ulaşılması için talimat verdi, kurumun web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden “Eliz Mira’yı hep birlikte kurtaralım” çağrısında bulundu. Av. Semih Gökayaz, “Baro olarak Yönetim Kurulumuzun öncülüğünde kampanyaya omuz veriyoruz. Tüm Adana’nın da aynı hassasiyeti göstereceğini umuyoruz. Yurttaşlarımıza, Eliz Mira için zamanın azaldığını hatırlatmak istiyorum.” dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@