Ülke genelinde olduğu gibi Eskişehir’de de Sivas katliamında yakılan canlar bir kez daha anıldı; katilleri ve ardındaki siyasi sorumlular bir kez daha lanetlendi.

photo_5908806832795794084_yNurettin Aldemir-Tekin Gün / Dokuz8 Haber

İçişleri Bakanlığı, Hilal Belediye Başkanı hakkında inceleme başlattı İçişleri Bakanlığı, Hilal Belediye Başkanı hakkında inceleme başlattı

Eskişehir'de Alevi kurumları ile emek, demokrasi ve insan hakları mücadelesi veren kurumların üyeleri 17.00’de Köprübaşı İl Sağlık Müdürlüğü binası önünde buluştular. Buradan İsmet İnönü 1 (Doktorlar) Caddesini takiben Ulus Anıt Meydana kadar sloganlar eşliğinde yürüdüler.

Ulus Anıt Meydanda grup adına Candeniz Göktaş basına ve kamuoyuna açıklama yaptı. Açıklama sonrası Semah Ekibi Sivas katliamını ve yakılan canları teatral şekilde canlandırdı.

Canlandırma sırasında yoğun duygusal anlar yaşandı; ağlayanlar görüldü. Semah Ekibi canlandırması sonrasında alandaki program sona erdi ve grup dağıldı. Anma programının devamı olarak 20.00 itibariyle Cemevi yakınında bulunan toprak sahada sinevizyon gösterimi yapıldı.