Muğla Çevre Platformu, mahkeme kararı ve mühre rağmen çalışmalarını sürdüren SİNPAŞ'ın hukuksuzluğunu durdurmayan 6 kurum hakkında suç duyurusunda bulundu.

Muğla Marmaris ilçesi İçmeler Mahallesi Kızılkum mevkiinde Sinpaş Gayrimenkul Yat. Ort. A.Ş., tarafından yapılması planlanan “Marmaris Kızılbük  Resort Otel ve Devremülk” projesine verilen “ÇED Gerekli Değildir” kararı mahkeme tarafından Temmuz ayında iptal edilmişti. Mahkemenin iptal kararına rağmen inşaat faaliyetlerine devam eden SİNPAŞ'ın çalışmalarını Marmaris Belediyesi de durdurmuştu.

Erdoğan imzaladı: Sinop'un 3 buçuk milyon metrekare ormanlık alanı, artık "ormanlık alan" değil Erdoğan imzaladı: Sinop'un 3 buçuk milyon metrekare ormanlık alanı, artık "ormanlık alan" değil

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP), mahkeme kararı ve belediye kararına rağmen faaliyetlerini sürdüren şirket hakkında Marmaris Adliyesi’nde suç duyurusunda bulundu.

MUÇEP, hukuksuzluğa 'dur' demeyen 6 kurum hakkında da suç duyurusunda bulunarak, şu ifadelere yer verdi: "Muğla Valiliği, Çevre Şehircilik yetkilileri, suçu önlemeyerek görevini kötüye kullanan emir verme yetkisine sahip kolluk yetkilileri için, mahkeme kararına rağmen inşaatını sürdüren Sinpaş ve GYO yetkilileri için, Marmaris Milli Park Müdürlüğü yetkilileri için ve orda inşaatı fiilen yürüten Anadolu Anadolu Sinerji İnşaat Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz."  (Mezopotamya Ajansı)