Seval Türkeş: Bahçeli evimize savaş açtı, beni sürekli engelledi

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'i arayarak, geçtiğimiz gün yapılan etkinliğe düzenlenen saldırıyı sordu.

SİYASET 30.11.2021 - 10:09 30.11.2021 - 10:22

Ankara’da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından, Alparslan Türkeş’in 104’üncü doğum günü sebebiyle düzenlenen etkinlikte Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişiler ile etkinliğe katılanlar arasında arbede çıktı.

MHP Ankara İl Başkanı Tugay Baştuğ, dün yaptığı paylaşımda söz konusu etkinliğe katılan aralarında İYİ Partililerin de bulunduğu konuşmacıları isim isim saymış, etkinliğin konuşmacılarına suçlamalar yöneltmişti.

Alparslan Türkeş Vakfı etkinlik

MHP İLE TÜRKEŞ AİLESİ ARASINDAKİ GERİLİM TEKRAR GÜNDEME GELDİ

MHP ile Türkeş ailesi arasındaki gerilim tekrar gündeme geldi. Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, yaşanan olayın ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye tepki göstererek "Bahçeli’nin Türk düşmanı olduğunu bilirdik. Tam fatiha okunurken etkinlik basmaya adam yolladığına göre aynı zamanda İslam düşmanıymış" dedi.

"MHP RADİKAL BİR DEĞİŞİME GİTMEDİĞİ SÜRECE, MEMLEKET HUZUR BULAMAZ"

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, yaşanan gelişmelerin ardından Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'i aradı. Türkeş, saldırı ile ilgili Pehlivan'a şunları söyledi:

Bu saldırı iç çatışma çıkarmayı amaçlayan bir provokasyon gibi. MHP’nin direkt sorumluluğunu görüyorum. Eğer sorumluluğu yoksa, Sayın Bahçeli’nin Ankara İl Başkanı’nı görevden alması gerekiyordu. Türkeş, bugün yattığı yerden kalksa bu saldırganlar kaçacak delik arar. Böyle bir tablo hem utanç verici, hem de çok üzücü.” 

Seval Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de çağrı yaparak,“Sayın Bahçeli, Türkeş’in ölümünden itibaren şahsıma ve evimize savaş açtı. Benim kendisine bir saygısızlığım olmadı ama o beni sürekli engelledi. Yıllardır bu baskının altındayız. MHP radikal bir değişime gitmediği sürece memleket huzur bulamaz” dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST