Adalet nöbetini 200 gündür sürdüren Şenyaşar Ailesi, “Şanlıurfa Adalet Sarayında #Adaletİçin200Gün'dür bekliyoruz” mesajı paylaştı.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Şanlıurfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı adalet nöbeti, 200’üncü gününe girdi. 

Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, “Herkes için adalet” yazılı dövizle nöbeti başlattı.

Henri Barkey'den Aslı Aydıntaşbaş'a imalı sözler: Aslı'nın savcılarla kendini korumak için önlem aldığını bilmiyordum! Henri Barkey'den Aslı Aydıntaşbaş'a imalı sözler: Aslı'nın savcılarla kendini korumak için önlem aldığını bilmiyordum!

"ADALET İÇİN 200 GÜNDÜR BEKLİYORUZ"

Aile sosyal medya hesabından eylemlerinin 200’ünü gününe ulaştığını belirterek, “Şanlıurfa Adalet Sarayı'nda #Adaletİçin200Gün'dür bekliyoruz. Hukuki sürecin işlemesi için 200 avukat ile birlikte başsavcı ile görüşeceğiz. (Yetkili savcı ailemizi ve kamuoyunu ikna edici hukuki süreci başlatmasını temenni ediyoruz)” mesajını paylaştı.
 
Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD) Şanlıurfa Şubesi’nin çağrısıyla bugün yüzlerce avukatın Şanlıurfa Adliye önünde Şenyaşar Ailesi'nin adalet nöbetine katılması ve saat 14.00’da açıklama yapması bekleniyor.