Selahattin Demirtaş'tan 'yangın' tepkisi: Mazeret uydurulamaz; nedeni, Türkiye'deki siyasi felaket

HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan yangın tepkisi, "Hükümetin hazırlıksız ve beceriksiz durumuna hiçbir mazeret uydurulamaz.

GÜNDEM 30.07.2021 - 19:19 30.07.2021 - 19:26

Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Hükümetin hazırlıksız ve beceriksiz durumuna hiçbir mazeret uydurulamaz. Zaten doğal felaketlerin sonuçlarının bu kadar ağır olmasının nedeni, Türkiye'deki siyasi felakettir" değerlendirmesinde bulundu.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'yin pek çok ilinde devam eden yangınlara ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Demirtaş, "Durum gösteriyor ki, iklim krizini Türkiye'nin ana gündemlerinden biri yapma zamanı geldi de geçiyor" tespitini yaptı.

Demirtaş'ın paylaşımları şöyle;

"NEDENİ, TÜRKİYE'DEKİ SİYASİ FELAKET"

Yangın felaketi nedeniyle mağdur olan herkese büyük geçmiş olsun. Doğudan batıya kadar yanan bütün ormanlar, toplumun ve tüm canlıların geleceğini karartıyor. Felaketlerde yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Durum gösteriyor ki, iklim krizini Türkiye'nin ana gündemlerinden biri yapma zamanı geldi de geçiyor.

Hükümetin hazırlıksız ve beceriksiz durumuna hiçbir mazeret uydurulamaz. Zaten doğal felaketlerin sonuçlarının bu kadar ağır olmasının nedeni, Türkiye'deki siyasi felakettir.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@