Halen Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşayan suç örgütü lideri Sedat Peker, dün akşam Uzun Çavuş adlı bir hesap üzerinden AKP'li Metin Külünk'le yaptığını öne sürdüğü bir görüşmenin ses kaydını yayınladı. Kayıtta, Külünk'ün 2021'deki Biden-Erdoğan görüşmesi nedeniyle yayınları durdurmasını istediği iddiası yer alıyor.

Haziran 2021’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la “helalleşeceğini” söylediği dokuzuncu videosunu ABD Başkanı Joe Biden ve Erdoğan görüşmesi gerekçesiyle ertelediğini duyuran Sedat Peker; dün akşam yayınladığı ses kaydında Metin Külünk'le yaptığı görüşmeyi ifşa etti.

"KÜLÜNK'ÜN RİCASI ÜZERİNE..."

Deli Çavuş’ isimli Twitter hesabı üzerinden söz konusu görüşmenin kaydını yayınlayan Peker; sosyal medyadan atıştığı CNN Türk programcısı Nedim Şener’e seslenirken videodakinin Külünk olduğunu şu ifadelerle ima etti:

“Ben senin dediğin gibi bir adam olsaydım Tayyip Bey’in karakutusu Metin Külünk’ün ricası üzerine Biden görüşmesi öncesi videoları durdurmazdım. Bu ses kayıtları da delilimdir.”

İşten atılmakla tehdit edilen Manisa Er Prefabrik işçileri patrona ihtar çekti İşten atılmakla tehdit edilen Manisa Er Prefabrik işçileri patrona ihtar çekti

SES KAYDINDA NE VAR?

Ses kaydında Külünk olduğu düşünülen kişinin Peker’e Biden ve Erdoğan görüşmesinin ‘önemini’ anlattığı, Peker’in ise “Serhat ve Berat Albayrak kardeşlere Külünk üzerinden mesaj gönderdiği" duyuluyor.

Kayıda ilişkin bir paylaşım yapan gazeteci Erk Acarer ise, “Erdoğan’ın, Biden görüşmesi öncesi Metin Külünk vasıtası ile Peker’den konuşmasın diye ricacı olması. Telefon Külünk’ün damadına ait. Külünk, kendi telefonu dinlemeye takılmasın diye Damat Eyüp Gül’ün telefonundan konuşuyor!” iddiasında bulundu.

Peker daha önceki paylaşımlarında da Metin Külünk'e "çanta çanta para" verdiğini öne sürmüştü.