İngiltere'de Sarah Everard'ı gözaltına alma bahanesiyle kaçırıp cinsel istismarda bulunduktan sonra katleden polis Wayne Couzens'e ömür boyu hapis cezası verildi.

İngiltere'nin başkenti Londra'da Mart ayında 33 yaşındaki Sarah Everard'ı sokakta yürürken kaçırıp cinsel istismarda bulunan ve daha sonra öldürüp cesedini yakan Wayne Couzens adlı polis memurunun cezası belli oldu.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMIŞTI

Mahkeme Couzens'i ömür boyu hapse mahkum etti. İngiltere yasalarına göre bu Couzens'in ömrünün geri kalanını hapiste geçireceği anlamına geliyor. Londra Metropolitan Polis Teşkilatı'nda diplomatik koruma biriminde çalışan Couzens suçunu itiraf ettikten sonra görevden uzaklaştırılmıştı.

CİNSEL İSTİSMAR V ÖLDÜRMEK SUÇUNDAN SUÇLU BULUNDU

Mahkemenin kararını açıklayan yargıç, Couzens'in Sarah Everard'ı kaçırmak, cinsel istismarda bulunmak ve öldürmekten suçlu olduğunu, bu suçları işlemek için de bir polis olarak pozisyonunu kullandığını söyledi.

Oyuncu Ecem Koyunlu'ya cinsel içerikli 400 mesaj gönderen erkek 3 yıl hapis istemiyle yargılanacak Oyuncu Ecem Koyunlu'ya cinsel içerikli 400 mesaj gönderen erkek 3 yıl hapis istemiyle yargılanacak

"GÖZALTI" BAHANESİYLE KAÇIRDIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Couzens'in Everard'ı "koronavirüs kısıtlamalarını ihlalden gözaltına alındığını" söyleyerek kaçırdığı ortaya çıkmıştı. Güvenlik kamerası kayıtları da Couzens'in Everard'a polis kimliğini gösterdiğini, daha sonra Everard'ın ellerini kelepçeleyerek bir araca bindirdiğini ortaya koymuştu.