İzmir'de 2 kişinin daha tedavi gördükleri hastanede hayatını kaybetmesiyle Türkiye genelinde 12 ilde sahte içkiden ölenlerin sayısı 89'a yükseldi.

Türkiye'de 9 Ekim'de başlayan sahte içki zehirlenmeleri can almaya devam ediyor. Son olarak İzmir'de 2 kişi daha tedavi gördükleri hastanede hayatını kaybetti. Yurt genelinde 12 ilde sahte içkiden ölenlerin sayısı 89'a yükseldi.

4 KENTTE 7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Türkiye'de emniyet güçleri ölüm haberleri üzerine operasyonlarını sürdürüyor. NTV televizyonunun haberine göre son olarak Malatya'nın Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde tespit edilen iki adrese baskın yapıldı. Bidon, kazan ve pet şişelerde 3 bin 880 litre sahte içki bulundu. Adana'da da Mısır Çarşısı'ndaki iki işyerinde arama yapıldı. 450 litre etil alkol ve 4 bin 459 paket kaçak sigaraya el konuldu. Antalya'nın Manavgat ilçesinde ekipler, bir otelin deposuna operasyon düzenledi. 1108 litre sahte ve gümrük kaçağı içki ele geçirildi. Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde ise bir bağ evinin imalathaneye çevrildiği bilgisine ulaşıldı. Adreste yapılan aramada 650 litre sahte içki bulundu.4 kenteki operasyonlarda toplam 7 kişi gözaltına alındı.