Saadet Partisi Gelel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP'lilere seslenerek “20 yıl sonra bugün Türkiye, rüşvet çamuruna saplanmıştır. Şantaj, tehdit, rüşvet ve yolsuzluklar her yeri bir örümcek ağı gibi sarmıştır.” dedi.

Sosyal medya hesabından AKP’lilere seslenen Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin rüşvet çamuruna saplandığını söyledi.

Demirtaş: Yaftalanmayı göze alıyorum Demirtaş: Yaftalanmayı göze alıyorum

Karamollaoğlu, “Sizlerin desteğiyle iktidara gelen AK Parti, 2002 yılında 3Y’yi ortadan kaldıracakları vaadiyle sizlerden oy almıştı. Yolsuzluğu, yoksulluğu ve yasakları ortadan kaldıracaklardı. 20 yıl sonra bugün Türkiye, rüşvet çamuruna saplanmıştır. Şantaj, tehdit, rüşvet ve yolsuzluklar her yeri bir örümcek ağı gibi sarmıştır” dedi.

Karamollaoğlu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

“Özellikle bugüne kadar iyi niyetlerle AK Parti’ye oy vermiş insanlarımıza seslenmek istiyorum: Sizlerin desteğiyle iktidara gelen AK Parti, 2002 yılında 3Y’yi ortadan kaldıracakları vaadiyle sizlerden oy almıştı. Yolsuzluğu, yoksulluğu ve yasakları ortadan kaldıracaklardı.

Oysa bugün, her alanda 2002 öncesinden çok daha vahim bir tablo ile karşı karşıyayız: 20 yıl sonra bugün Türkiye, rüşvet çamuruna saplanmıştır. Şantaj, tehdit, rüşvet ve yolsuzluklar her yeri bir örümcek ağı gibi sarmıştır.

Ekonominin kitabını yazdıklarını iddia edenler, görülüyor ki aslında “çürümenin kitabını” yazmışlar! 20 yılın sonunda ‘kolektif bir ahlaksızlık’ ile karşı karşıyayız! Bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır ki, amaçlarını yitiren siyasi hareketler, çıkar şebekelerine dönüşüyor.”