Haber: Habere Tanık

Rize'de SOL Parti'nin seçim bürosuna saldırı düzenlendi. Saldırıda bayraklar ve afişler parçalandı. Saldırıyı gerçekleştiren iki kişi tespit edilerek ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

 SOL Parti İl Örgütü saldırı sonrası Fındıklı SOL Parti seçim bürosu önünde bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, saldırının demokratik ve laik bir hukuk devleti bağlamında tüm siyasi partilere yapılan bir saldırı olduğu vurgulandı. SOL Parti İl Örgütü, saldırganların arkasındaki güçlerle birlikte tespit edilip yargı önüne çıkarılmasını umut ettiklerini belirtti. Ayrıca, halkı SOL Parti ile dayanışmaya ve mücadeleyi büyütmeye davet ettiler. Saldırı olayıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Gerçekleşen saldırı sonrası Fındıklı SOL Parti seçim bürosu önünde SOL Parti İl Örgütü bir açıklama yaptı. SOL Parti Rize İl Başkanı A. Haşim Parlak tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Şanlıurfa'da 3 cinayet zanlısı tutuklandı Şanlıurfa'da 3 cinayet zanlısı tutuklandı

“Yüreği soldan atan tüm halkımıza, dün sabah saat 04:20’ de Sol Parti Fındıklı İlçe Seçim Büro’muza saldırı gerçekleştirildi. Seçim büromuzun önündeki tüm bayraklar, pankartlar ve afişler kopartılmış, yırtılmıştır. Ülkede bu saldırı bir ilk değil, son olacağı da zor görünüyor. Bu saldırıyı gerçekleştiren saldırganların arkasındaki güçlerle birlikte tespit edilip yargı önüne çıkarılmasını ümit etmekteyiz. Bu basit bir saldırı olarak değerlendirilmemeli. Bu saldırı SOL Parti’ye yapılan bir saldırı olarak da değerlendirilmemeli. Demokratik laik bir hukuk devleti bağlamında, eşit ve adil bir ülke özlemiyle mücadele eden tüm siyasi partilere yapılmıştır. Halkımızı SOL Parti’yle dayanışmaya ve mücadeleyi büyütmeye davet ediyoruz. Yolumuz açık olsun, yolumuz sol olsun.”

#Seçim2023 Yerel Medya Koordinasyonu