Prof. Dr. Ahmet Özmen, canlı derse ara verdiği sırada mikrofonunu açık unuttu. Özmen, bu esnada arkadaşına staj için başvuran bir öğrenciye nasıl torpil yaptığını anlattı.

Sakarya Üniversitesi'nde Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAUM) Müdürlüğünü yapan Prof. Dr. Ahmet Özmen canlı derse ara verdiği sırada mikrofonunu açık unuttu. Özmen, bu sırada bir arkadaşına staj için başvuran öğrenciye nasıl torpil yaptığını anlattı. Dersin başlamasının ardından mikrofonu açık unuttuğunu fark eden Özmen, öğrencilere "Mesele değil, arkadaşlarla görüşüyoruz böyle bazen" dedi.

"DAYISI BİZDE PROFESÖR"

Derse ara verildiği sırada Özmen ve arkadaşı arasında şu diyalog yaşandı: "Stajlara siz bakıyorsunuz diye bana mail atmış. Burada stajını yapabilirsin ama etrafa yayma dedim. Herkesi almıyorum dedim. Burası güvenli bir yer. Bu çocuk uzaktan öğretim öğrencisiymiş. -Ben çok bilmiyorum, dayısını biliyorum. Dayısı bizde profesör. Ben çok herkesi almıyorum. Benim de yeğenim gelecek, çalışsınlar burada. -Sen gerekeni yap abi. Bizim işimiz bu, öğretmeniz biz" Özmen, daha sonra derse kaldığı yerden devam ederek "Ben mikrofonu kapatmamışım, ama siz de duymuş oldunuz. Mesele değil, arkadaşlarla görüşüyoruz böyle bazen" ifadelerini kullandı. https://twitter.com/dokuz8haber/status/1393474983515475973