Sosyal medya hesabından ‘biraz dertleşelim’ diyerek açıklama yapan yer bilimci Prof. Dr. Görür, “Birbirleriyle yarışırcasına sorunlara sahip çıkan ve vaatlerde bulunan siyasiler deprem konusunda sessiz” dedi.

Görür; bir deprem ülkesi olan Türkiye’de siyasetçilerin böylesine hassas bir konuya dair ikna edici çalışmalarının olmamasını 'işlerine gelmiyor' diyerek eleştirdi.

Beştaş: Siirt'te meşe, bıddım, fıstık ağaçları kesilip mangal kömürü olarak satılıyor Beştaş: Siirt'te meşe, bıddım, fıstık ağaçları kesilip mangal kömürü olarak satılıyor

"Belki de göze görünür işlere talip olmak iktidar için daha kestirme bir yol olarak görülüyor" diyen Görür, önümüzdeki seçimleri işaret ederek, siyasilerin deprem çalışmalarının olmamasına ilişkin yurttaşlara "Sandıkta gereğini yapacağınızı tüm partilere iletin" önerisinde bulundu. 

“Bu konuda topa girmek işlerine gelmiyor olmalı. Belki de göze görünür işlere talip olmak iktidar için daha kestirme bir yol olarak görülüyor” ifadelerini kullanan Görür’ün açıklamaları şöyle:“Arkadaşlar, Gerek İstanbul’un gerekse başka yerlerin depreme hazırlanması konusunda kararlı ve ikna edici bir ses ne hükümetten ne de muhalefetten geliyor. Birbirleriyle yarışırcasına sorunlara sahip çıkan ve vaadlerde bulunan siyasiler deprem konusunda sessiz. Böyle bir beka sorununda sessiz olmaları anlamlı.”

“Bu konuda topa girmek işlerine gelmiyor olmalı. Belki de göze görünür işlere talip olmak iktidar için daha kestirme bir yol olarak görülüyor. Önümüzde çok ciddiye alınan bir seçim var. Yüz binlerce insanımızın can güvenliğini dile dahi getirmeyip bu konunun üzerini örten siyasilere, hangi partiden olursanız olun can güvenliği talebinizi iletin, eğer tepki alamazsanız sandıkta gereğini yapacağınızı belirtin. İnanın bu en etkili yoldur. Önümüzde yaklaşık bir yıl var. Unutmayın seçmenin dediği olur.”