Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: "Çin aşısı gelirse olurum"

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Bütün aşılar elimde olsa tercih yapma şansım olabilirdi ama durum öyle görünmüyor. Çin aşısı gelirse olurum" açıklamasında bulundu.Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakült...

GÜNDEM 23.11.2020 - 17:31 23.11.2020 - 17:31

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Bütün aşılar elimde olsa tercih yapma şansım olabilirdi ama durum öyle görünmüyor. Çin aşısı gelirse olurum" açıklamasında bulundu.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs (Covid-19) aşısına ilişkin açıklamada bulundu.Aşının nereden geldiği ile ilgili bir tercih yapma şansı olmayacağının görüldüğünü belirten Prof. Dr. Ceyhan, "Bütün aşılar elimde olsa tercih yapma şansım olabilirdi, ama durum öyle görünmüyor" ifadelerini kullandı.

"HASTALIK ARTIK HERKESİN AİLESİNE GİRDİ"

HaberTürk yayınında açıklamalarda bulunan Ceyhan, Türkiye'de uygulanma ihtimali yüksek olan aşının Çin'de bulunan ve halen Türkiye'de de gönüllüler üzerinde denemeleri süren aşı olduğunu söyleyerek, kendisinin bu aşıyı olup olmayacağı sorusunu "Elbette olurum" diye yanıtladı.Ceyhan, "Hastalık artık herkesin ailesine girdi. Herkesin hastaları ve kayıpları var" değerlendirmesini yaptı. Sürü bağışıklığı ile salgınlara çözüm bulunamadığının bilindiğini tekrarlayan Mehmet Ceyhan aşının salgına karşı önemine işaret etti.Prof. Dr. Ceyhan, aşının etkisinin ve virüsün tepkisinin ne olacağı ile ilgili kesin bilgiler olmadığı için Koronavirüs geçirenler dahil herkese uygulanması gerektiğini belirtti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@