Pevrul Kavlak, Ankara’da 24 Şubat'ta kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak için bugün Onursal Başkanı olduğu Türk Metal Sendikası Genel Merkezi önünde cenaze töreni düzenlendi.

Törende, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, TÜRK-İŞ Genel Başkanı, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı, TÜRK-İŞ yönetimi, Türk Metal Sendikası yönetimi ve çok sayıda sendika üyesi yer aldı.

Törende konuşan Bakan Vedat Işıkhan şunları dile getirdi:

“Pevrul Ağabeyimizi dün gece kaybettik. Çok büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Gerçekten yeri doldurulamaz bir sendikacıydı. Doğru, dürüst, ilkeliydi. En son hastane ziyaretimizde, Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte geçmiş olsun dileklerinde bulunduk ailesine. Allah mekanının cennet eylesin. Aileye sabırlar diliyorum.”

TÜRK -İŞ Başkanı Ergün Atalay ise, “Biz sendikacılar dünyaya geldiğimiz zaman yorgun geliyor ve yorgun gidiyoruz. Biz ülke yönetmiyoruz. Biz toplumun seçimle başına getirdiği sendikacılarız. Zaman zaman söylemediğimiz, yapmadığımız, düşünmediğimizin bedellerini ödemeye devam ediyoruz. Bu kardeşim adildi, merhametliydi. Bu kardeşim metal işçisi için, Türk işçisi için beş kuruş için sabahlara kadar mücadele ederdi. Onun için benim dağ gibi arkamda duran, sırrımı anlattığım kardeşimdi.” açıklamasında bulundu.