İlhan Taşcı, “Ebubekir Şahin dosyanın görüşüleceği RTÜK toplantısına ihsas-ı rey nedeniyle katılamazsınız. Katılırsanız salondan çıkarılmanızı Üst Kurula teklif edeceğimi şimdiden ilan ediyorum" dedi.

Gözden kaçırmayın

"Bazı medya kuruluşlarımız yabancı düşmanlığını artırıcı yayınlar yapmaktadır" "Bazı medya kuruluşlarımız yabancı düşmanlığını artırıcı yayınlar yapmaktadır"

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşcı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin’in, Halk TV’de Özlem Gürses'in moderatörlüğünde ekrana gelen Perdenin Önü Arkası programında gazeteci İsmail Saymaz’ın bir kadın hakkındaki ifadelerinin ‘nezaket ve vicdan sınırları’ zorladığını öne sürerek program hakkında inceleme başlatıldığını duyurduğu açıklamasıyla ilgili “Dosyanın görüşüleceği RTÜK toplantısına ihsas-ı rey nedeniyle katılamazsınız. Katılırsanız salondan çıkarılmanızı Üst Kurula teklif edeceğimi şimdiden ilan ediyorum” dedi.

İSMAİL SAYMAZ HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILMIŞTI

Halk TV’de Özlem Gürses'in moderatörlüğünde ekrana gelen Perdenin Önü Arkası programında gazeteci İsmail Saymaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çorum gezisinde “Nasılsınız, iyi misiniz” sorusuna “Sakın çocuğuma dokunma. Haydi yürü, yürü” yanıtını veren kadına tepki gösterirken, “Sayın Kılıçdaroğlu’na git buradan deyip çocuğuma dokunma diyor. Asıl senin o çocuğa dokunmaman lazım, bu devlet devlet olsa o çocuğu senden alması lazım” ifadelerini kullanmıştı.  RTÜK Başkanı Şahin,  dün sosyal medya hesabından  Saymaz’ın bir kadın hakkındaki ifadelerinin ‘nezaket ve vicdan sınırları’ zorladığını öne sürerek program hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı.

"KATILIRSANIZ SALONDAN ÇIKARILMANIZI ÜST KURULA TEKLİF EDECEĞİM"

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşcı, bugün Şahin’in tweetini retweetleyerek  “Sayın Ebubekir Şahin ‘hakaret edildi’ ifadeniz adalet ve tutarlılığınızın testi için Kurula bir fırsat verecek. Dosyanın görüşüleceği RTÜK toplantısına ihsas-ı rey nedeniyle katılamazsınız. Katılırsanız salondan çıkarılmanızı Üst Kurula teklif edeceğimi şimdiden ilan ediyorum” dedi.