Pakistan medyası, erken seçim talebiyle Lahor'dan başkent İslamabad’a doğru yürüyüş yapan eski Başbakan İmran Han’ın konvoyuna silahlı sladırı düzenlendiğini ve Han'ın bacağından yaralandığını duyurdu. 

Wazirabad böglesinde gerçekleşen saldırıda İmran Han'ın yanı sıra Han'ın mensubu olduğu Pakistan Adalet Hareketi liderlerinden Senatör Faysal Cavid'in de yaralandığı bildirildi. 

Dawn gazetesinde yer alan habere göre saldırgan gözaltına alındı. 

PTI'ın önde gelen isimlerinden Favad Çaduri, hedef gözetilerek yapılan saldırıda eski Başbakan İmran Han'ın bacağından yaralandığını doğruladı.

Pencap eyalet Başbakanı Pervez Elahi, İmran Han'ın konteynırının yakınında ateş açıldığını teyit etti ve eyalet polis yetkililerinden olaya ilişkin soruşturma başlatmasını istedi.

Elahi, "Olayın arkasındaki kişiler en kısa zamanda adalete teslim edilecek ve yaralılara en iyi tıbbi bakım sağlanacak" ifadesini kullandı. 

Yunanistan'da leptospiroz salgını tehlikesine karşı Kerkira'ya özel sağlık ekibi gönderildi Yunanistan'da leptospiroz salgını tehlikesine karşı Kerkira'ya özel sağlık ekibi gönderildi

Han'ın danışmanlarından Rauf Hasan, Afp'ye verdiği demeçte, "İmran Han ayağından yaralandı ama durumu stabil. Bu (saldırı) onu öldürmeye, suikast düzenlemeye yönelik bir girişim" ifadesini kullandı. 

Nisan ayında güvensizlik önergesi ile devrilen Han, cuma gününden bu yana erken seçim talebiyle başkent İslamabad'a doğru yapılan "uzun bir yürüyüşe" öncülük ediyordu.