Pakdemirli: Söndürme uçağı ve helikopteri yok, alım çalışmalarına başladık

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, envanterde yangın söndürme uçağı ve helikopteri olmadığını, Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla çalışmalara başladıklarını söyledi.

GÜNDEM 30.07.2021 - 12:12 30.07.2021 - 12:18

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli. bakanlığın envanterinde yangın söndürme uçağı ve helikopteri bulunmadığını, bunun "ezelden beri böyle" olduğunu söyledi. Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla satın alma çalışmalarına başladıklarını açıkladı. Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, THK ile ilgili eleştiri ve tartışmalara değindi. "Burada devletin tüm kurumları var. Maalesef bu konuyu istismar etmeye çalışıp uçaklar üzerinden bir şey söylebilir miyiz diyorlar. Coğrafyaya göre uçak değil de helikopterin daha iyi olduğu kararı alınmış" diyen Pakdemirli, THK ile sorunları olmadığını, eski tip uçaklarla ilgili problem olduğunu savundu.

"GEREKİRSE UZAY ARACI KULLANIRIZ"

"İhale sistemi ile alım yapıyoruz. Envanterimizde yangın söndürme uçağımız ve helikopterimiz yok, bu ezelden beri böyle" diyen Bakan Pakdemirli, envantere uçak alımı ile ilgili Cumhurbaşkanının talimatı ile çalışmalara başladıklarını açıkladı. Pakdemirli, "Uzay aracı kullanmamız gerekse kullanırız. Ağacın bedeli yoktur" dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@