ANKARA (AA) - Elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ, toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki "Enerjimiz Eşit" projesi ile "Kadın Dostu Markalar 2023 Farkındalık Ödülü"ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan OEDAŞ, kadın istihdamının az olduğu enerji sektöründe toplumsal cinsiyet eşitliği alanında farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirdiği "Enerjimiz Eşit" projesiyle aldığı ödüllere bir yenisini ekledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen OEDAŞ Genel Müdürü Fuat Celepci, söz konusu projeyle toplumsal farkındalık yaratmayı hedeflediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Faaliyet gösterdiğimiz enerji sektöründe istihdam edilen kadın çalışan oranının düşük olması, sektörün, toplumsal cinsiyet eşitliği temelli bir dönüşüm yaşaması gerektiğini gösteriyor. Biz de içinde bulunduğumuz topluma değer katma vizyonumuz ve sürdürülebilirlik yaklaşımımız doğrultusunda toplumsal cinsiyet eşitliğine odaklanıyoruz. Böylece önyargıları kırıp kadınların enerji sektörüne kazandırılmasına katkı sunarak ülkemizin enerjisine enerji katıyoruz. Bu çalışmalarımızın ödüllerle taçlandırılması da toplumsal cinsiyet eşitliği alanına güçlü bir şekilde eğilmemiz noktasında bizlere güç veriyor."