Yakın döneme kadar iktidara yakınlığıyla bilinen HaberTürk yazarı Nihal Bengisu Karaca'dan ilginç bir çıkış geldi. "Aydın mesuliyeti gereği bunu şimdiden ilan ediyorum" diyen Karaca, 2023'teki seçimlerde 6'lı masanın adayını destekleyeceğini açıkladı.

Babacan, AYM başkanlığına yeniden seçilen Zühtü Arslan’ı tebrik etti Babacan, AYM başkanlığına yeniden seçilen Zühtü Arslan’ı tebrik etti

Karaca gazeteci Cüneyt Özdemir'in kendisiyle ilgili yaptığı "Nihal Bengüsü Karaca'nın son zamanlarda çaktırmadan veya açıktan nasıl olup da bu kadar Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini anlamaya çalışıyorum" paylaşımı üzerine şöyle yazdı:

"Bengüsü değil Bengisu. Konuşmayı dinleseydiniz altılı masanın önemine dikkat çektiğimi görürdünüz. Haa ama altılı masa demek Kılıçdaroğlu demektir diyorsanız bakın bu anlamlı olur."

Karaca, bu paylaşımına karşılık bir sosyal medya kullanıcısının "Nihal hanım etrafta sizin Kılıçdaroğlu'nu desteklediginiz algısı var, doğrudur yanlıştır bilemem ama yersiz ve haksız bir algı değil bu" yorumu yapması üzerine de seçimlerdeki tavrının ne olacağını açıkça dile getirdi: 

"Ben bu seçimde 6’lı masa kimi aday gösterirse o kişiyi destekliyorum. Aydın mesuliyeti gereği de bunu şimdiden ilan ediyorum. Bekir Ağırdır’ın bilimsel teşhisi “6’lı masanın adayı kazanır” şeklinde. Ben de o kanaatteyim. Adaylar arası hizipçilik yapmak, kavga çıkartmak yanlış."