NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin yaptığı açıklamada, “Savaşın yıllarca sürebileceği gerçeğine hazırlanmalıyız” dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Almanya medyasına Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle 24 Şubat’ta başlayan savaşla ilgili açıklamalarda bulundu.

ABD'de orman yangınları nedeniyle yüzlerce bina tehdit altında ABD'de orman yangınları nedeniyle yüzlerce bina tehdit altında

Ukrayna ordusuna yapılan son teknoloji silah tedarikinin özellikle Donbass bölgesini Rus kontrolünden kurtarmaya yardımcı olabileceğini belirten Stoltenberg, “Savaşın yıllarca sürebileceği gerçeğine hazırlanmalıyız. Ukrayna’yı desteklemekten vazgeçmemeliyiz. Maliyetleri yüksek olsa bile sadece askeri destek için değil, artan enerji ve gıda fiyatları nedeniyle de Ukrayna’ya destek vermeliyiz” ifadelerini kullandı.

Stoltenberg geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, ay sonunda İspanya’nın başkenti Madrid'de yapılacak NATO Zirvesi’nde, Ukrayna için bir yardım paketi üzerinde anlaşmaya varılmasının beklendiğini söylemişti.