Fenerbahçe'nin  Jose Mourinho'yu Fuat Tosyalı'nın özel jetiyle Londra'dan İstanbul'a getirttiği öğrenildi.

Yeniçağ'ın haberine göre; Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı'ya ait Falcon 2000S model özel jetin piyasa değeri 28 milyon dolar.  Fenerbahçe'nin, Mourinho'nun İstanbul ziyareti için Tosyalı'nın jetini kiraladığı anlaşıldı.

FUAT TOSYALI KİMDİR?

Fuat Tosyalı, 3 ayrı kıtada 40 üretim tesisi ve 15.000'e yakın çalışanı ile dünya demir çelik devleri arasında yer alan, Tosyalı Holding'in kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.

Fuat Tosyalı aynı zamanda Türkiye’nin en köklü ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını da 2021 yılından beri sürdürmektedir.

Fuat Tosyalı, Tosyalı Holding bünyesindeki görevinin yanı sıra, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği (TÇÜD) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Akdeniz Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Üyeliği, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanlığı ve Senegal İş Konseyi Başkanlığı, Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Vergi Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği ve TOGG ( Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütüyor.

Fuat Tosyalı, 50 yılı aşan kariyerinde kamu, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası örgütleri tarafından defalarca ödüllendirildi.