AKP kurucularından Bülent Arınç'ın, "Öksürmenin zamanıdır, bağırmanın zamanıdır. 'Kral çıplak' demenin vaktidir" sözlerine AKP'li Mehmet Metiner'den sert tepki geldi: "Onu partide tutanlara yazıklar olsun!"

AKP'nin kurucularından ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, bugün katıldığı bir toplantıda AKP'ye yakın gazetecileri eleştirmişti. Arınç, "Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. 'Kral çıplak' demenin vaktidir. Allah cesur olana izzet verir" ifadelerini kullanmıştı.

Bakanlık 'Çıtır Çıtır Felsefe'deki 7 kitabı "muzır" ilan etti Bakanlık 'Çıtır Çıtır Felsefe'deki 7 kitabı "muzır" ilan etti

"İSMİNİ DUYMAK İSTEMİYORUZ"

Arınç'ın bu sözlerine AKP'den tepki gecikmedi. AKP'li Mehmet Metiner, "Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Yeter artık. Arınç'ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar" dedi.

Arınç'ın sözlerini "aşağılık ifadeler" olarak nitelendiren Metiner, şunları söyledi:

- Biz, 'Kral çıplak' demeyi bilecek kadar yürek sahibi insanlarız. Mangal gibi yüreğimiz var.

- Arınç'ın cesareti varsa, o aşağılık lafları edeceğine, buyursun gelsin, karşılıklı konuşalım. En az onun kadar müktesebatımız var. Mücadele tarihimizde, geçmişimizde.

- İkide bir sütrenin arkasına çekilip başkalarına ayar çekmeye çalışmasın, haddini bilsin. Gerçekten hadsizlikte sınır tanımamaya başladı. İfadelerin hepsi aşağılık.

- Yüce divan oylamasında Arınç ve arkadaşları Davutoğlu ekibi "evet" oyu kullandılar. İçimizde FETÖ'cüler vardı, onlar ayrıldılar. Siz onlar kadar bile şerefli değilsiniz. Hem içimizde durup hem arkamızdan hançerlemek namertliktir.