Meteoroloji, ülke genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu seyredeceği; Marmara, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ise kar yağışı beklendiğini aktardı.

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelerde; Marmara’nın doğusu, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Hatay, Amasya, Tokat, Ordu ve Çankırı çevreleri ile Eskişehir ve Ankara’nın kuzey kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği belirtildi.

Mansur yavaş: insanlar doğayı vahşice kullanıyor, büyük ölçüde ziyan ediyor Mansur yavaş: insanlar doğayı vahşice kullanıyor, büyük ölçüde ziyan ediyor

Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Rize, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Batman ve Siirt çevreleri, Trabzon’un doğu, Artvin’in kıyı kesimleri, Sakarya ve Kocaeli’nin kuzeyi ile Van’ın güney ilçelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ÇIĞ UYARISI YAPILDI

Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesinin bulunduğu kaydedildi. Ülke genelinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceğinin tahmin edildiği bildirildi.

Hava sıcaklığının Trakya ile Kuzey Ege'de 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.