Yenişehir Belediyesi, 2019 yılında Türkiye’de bir ilke imza atarak, ‘Erken Çocukluk Gelişimi Projesi: Yenişehir Modeli'ni hayata geçirdi. Projenin bileşenlerinden olan 0-3 Yaş MABEP Aile Eğitimleri ile ebeveynlere erken çocukluk gelişim dönemlerinin özellikleri, yaş gruplarına yönelik oyun ve destek sistemleri, aile olmanın önemi ve aile olgusunun gelişim dönemlerine etkisi, okul öncesi eğitim, yeni doğan temel eğitimi ve rehberlik ve psikolojik danışmanlık eğitimleri veriliyor. Yenişehir Belediyesi ve Marmara Üniversitesi iş birliğiyle ebeveynlere ücretsiz verilen eğitimlerle çocukların sağlıklı gelişimine rehberlik etmek hedefleniyor.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ozana Ural ve Marmara Aile Becerileri Eğitim Programı'nda (MABEP) çalışma yürüten uzman akademisyenler tarafından verilen eğitimlere katılan ailelere eğitim ve bebek kitapları da ücretsiz olarak ulaştırılıyor.

Yeni dönemde 61 ebeveynin katıldığı eğitimlerin açılışında konuşan Başkan Özyiğit, şunları kaydetti:,

Tarsus’ta ekmek, Ramazan ayı boyunca 1 tl’den satılacak  Tarsus’ta ekmek, Ramazan ayı boyunca 1 tl’den satılacak 

“Çocuklarına değer veren aileler, geleceğimize de ülkemize de değer veriyor demektir. Her aile bir okul, her anne ve baba bir öğretmendir. Ülkemize örnek olmasını istediğimiz bu projeye katılımınız geleceğimiz için çok önemli. Yeni dönemde erken çocukluk eğitimi ülkemize yayılacak ve eğitim politikamızda da en ön sırada yer alıyor. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu konuyu çok önemsiyor ve takip ediyor. Bu sürece emek veren tüm hocalarıma, ilgi gösteren velilerimize ve belediyemizde bu başarılı organizasyonu yöneten Yenişehir Belediyesi Akademi Koordinatörü Raif Çakmak Hocam'a teşekkür ediyorum.” 

Yeni dönem eğitimlerine kayıt yaptırmak isteyen aileler 0324 327 46 40 numaralı çağrı hattını arayarak veya Yenişehir Belediyesi Akademi’ye giderek başvuruda bulunabilecek.