Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yurttaşın hizmetine sunulan Tarsus Gençlik Kampı’nda yenileme çalışmaları devam ediyor. 

Büyükşehir Belediyesi’nin, çocukların ve gençlerin eğlenip okul streslerini atabilmeleri amacıyla açtığı Tarsus Gençlik Kampı yenileniyor. Gençlik Kampı’na, mevcut alanların yanı sıra ‘Macera Parkı’ da ekleniyor. 

HDP ve DBP eşbaşkanları AKP’ye üye yapıldı HDP ve DBP eşbaşkanları AKP’ye üye yapıldı

Yenileme çalışmaları hakkında bilgi veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, “Tarsus Gençlik Kampı’nı, çocuklara daha uygun hale getireceğiz. Çocuklara tehlike arz eden ağaçların budamaları yapıldı. Su kenarlarının güvenlikleri artırılıyor. Elektrik tesisatları yeniden gözden geçirilecek. Büyük bir alanda elektriğimiz yoktu. Oralara elektrik verilecek” dedi.

Mevcut oyunların kaldırıldığını ve yerlerine Türk Standardları Enstitüsü (TSE) damgalı, güvenlikli oyunlar getirileceğini sözlerine ekleyen Dokucu, “Bu oyunlar çocukları biraz daha zorlayacak oyunlar. Macera parkımız geliyor. Onların kurulması için çalışmalar yapılıyor. Tüm alana internet organize edildi. Giriş-çıkışlar kontrollü hale getirilecek. Güvenlikli ve kayıt alan bir sistem getireceğiz. Bungalovlarımız yenileniyor, iç ve dış bakımları yapıldı. Yatakhaneler çok sağlıklı değildi, kaldırıldı. Onun da şöyle bir avantajı oldu. Bize daha çok bir alan sağladı. Anneleri ve çocukları orada ağırlamak için, ortamı daha da güzel ve doğal hale getirdik” diye konuştu.