Menteşe Belediyesi’nin Sağlık İşleri Müdürlüğü; doktor, psikolog ve hemşireden oluşan sağlık ekibiyle kadınlara yönelik sağlık eğitimi verdi. 

Belediye ekiplerince Avcılar Mahallesi’nde verilen sağlık eğitiminde kadınlarda sık görülen kanserler, erken tanı ve tarama yöntemleri hakkında bilgiler verilirken; kadınların tansiyon ve kan şekeri ölçümleri de yapıldı. 

Tarsus Belediyesi'nden 'Oynaya Oynaya Gelin Çocuklar' etkinliği Tarsus Belediyesi'nden 'Oynaya Oynaya Gelin Çocuklar' etkinliği

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş uygulama ile kadınların kendi sağlığı hakkında daha çok bilgi sahibi olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Sosyal belediyecilik gereği vatandaşlarımızın sağlığı ile de yakından ilgileniyoruz. Belediyemize bağlı sağlık ekibimiz tarafından kırsal mahallelerde kadınlara yönelik ücretsiz olarak sağlık eğitimleri veriyoruz. Verilen bilgiler ışığında kırsaldaki kadınlar kendi sağlıkları hakkında daha çok ilgileniyorlar. Hayatta her şeyden önemlisi sağlığımız. Biz bunu vicdani bir sorumluluk olarak görüyoruz. Bu anlamda kırsaldaki sağlık eğitimlerimize devam edeceğiz.” 

Eğitimde kadınlara; Sağlık ve Sosyal Hizmetler ve Kadın Danışma Merkezi ile ilgili belediyenin çalışmaları ve başvuru mekanizmaları anlatıldı. Kadın Danışma Merkezi broşürleri ve 7/24 ulaşılabilen Kadın Danışma Hattı iletişim bilgileri de katılımcılarla paylaşıldı.