Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün ev sahipliğinde, Kredi ve Yurtlar Kurumu Turgutreis Öğrenci Yurdu’nda misafir edilen kadınlar için düzenlenen kahvaltıya; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol, Muğla İl Kadın Kolları Başkanı Aysun Korkut ve Menteşe Belediyesi Meclis üyeleri katıldı.

Başkan Gürün, kadınların gününü kutlayarak, “Hepimiz için özellikle sizler için çok zor bir dönem farkındayız. Ama her şeye rağmen umudumuzu kaybetmeyelim. Biz buradayız ve her zaman yanınızda olacağız. Yaralarımızı hep birlikte saracağız” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise “Acımız büyük. Bölgede temel ihtiyaçların karşılanması için çalışmalar devam ediyor. Menteşe Belediyesi olarak bizler de Büyükşehir Belediye’miz ile birlikte kentimizde misafir ettiğimiz depremzedelere imkânlarımız dâhilinde destek oluyoruz. Onların temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu. 

Depremin manevi olarak da insanları çok etkilediğini belirten Başkan Gümüş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Deprem bölgesinden Menteşe’ye gelen depremzedelere elimizden geldiği kadarıyla destek oluyoruz. Fakat yaşadıkları acılar çok büyük. O nedenle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde onları biraz olsun yaşadıkları acılardan uzaklaştırmak istedik. Her birine kırmızı karanfil vererek günlerini kutladık. Menteşe Belediyesi olarak her zaman onların yanındayız. Yardımlarımız devam edecek. Yaralarımızı birlikte saracak, bu zor günleri hep birlikte dayanışma içerisinde atlatacağız.”