Beşiktaş'ın eski golcüsü Kamerunlu golcü Vincent Aboubakar'ın fotoşop ile yapılmış fotoğrafını paylaşan Melih Gökçek; 'Somali'den gelip Türk vatandaşı olan Abu Bakeroğlu şehit oldu' dedi.

Dervişoğlu: Hakikatin iktidar tarafından belirlendiği düzende yalan da iktidar tarafından belirlenecek Dervişoğlu: Hakikatin iktidar tarafından belirlendiği düzende yalan da iktidar tarafından belirlenecek

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in Beşiktaş'ın eski golcüsü Aboubakar'ın montajlı bir fotoğrafını kullanarak yaptığı paylaşım sosyal medyada gündem oldu. Gökçek, Aboubakar'ın Somali'den gelip Türk vatandaşı olan ve savaşan Abu Bakeroğlu olduğunu iddia etti.

gökçek

Gökçek, sosyal medya kullanıcılarının paylaşımları ile yaptığı hatayı fark edince paylaşımını kaldırdı. Daha sonra bir paylaşım daha yapan Gökçek, danışmanını suçladı. Vincent Aboubakar, Beşiktaş'ın son şampiyonluğunda takımın önemli isimlerinden biri olmuştu. Süper Lig'de toplam 53 maça çıkan Aboubakar, 27 kez gol sevinci yaşadı. Beşiktaş taraftarı Kamerunlu yıldızı çok sevmiş ve adına şarkılar yazmıştı.

gökçek2