Maske uyarısı yapan filyasyon ekibine saldırı

Kahramanmaraş'ta bir kadını maske takması için uyaran filyasyon ekibi saldırıya uğradı. Saldırı ile ilgili bir kişi gözaltına alındı.Kahramanmaraş'ta Elbistan İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon...

GÜNDEM 30.10.2020 - 12:54 30.10.2020 - 12:54

Kahramanmaraş'ta bir kadını maske takması için uyaran filyasyon ekibi saldırıya uğradı. Saldırı ile ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Kahramanmaraş'ta Elbistan İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibinde görevli ebe Yıldız P. maske takmayan bir kadını uyardı. Kadının yanındaki M.C. ise Yeşilyurt Mahallesi Fatin Rüştü Zorlu Caddesi'nde bir hastadan sürüntü örneği almış olan ekibe saldırdı.Sağlık çalışanları, görevli diş hekimi K.D'yi darp eden kişiden şikayetçi oldu. Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında şüpheli gözaltına alındı.Diş hekimi K.D, halk sağlığı için verdikleri mücadele sırasında böyle bir olayla karşılaşmanın kendilerinde şok etkisi yarattığını belirterek, sağlıkta şiddetin bir an önce durması gerektiğini söyledi.Ebe Y.P. ise çocuklarını evde bırakıp, gecenin bu saatine kadar çalışırken vatandaştan maske takmalarını istemelerinin normal olduğunu belirtti. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@