Maske fiyatlarına ilişkin resmi açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "maskeler satılacak" açıklamasından sonra maskelerin ne kadara satılacağı merak konusuydu. Ticaret Bakanlığı bu konuda resmi açıklamayı yaptı.Ticaret Bakanlığı, cerr...

GÜNDEM 07.05.2020 - 12:45 07.05.2020 - 12:45

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "maskeler satılacak" açıklamasından sonra maskelerin ne kadara satılacağı merak konusuydu. Ticaret Bakanlığı bu konuda resmi açıklamayı yaptı.

Ticaret Bakanlığı, cerrahi maskelerin adedi KDV dahil en fazla 1 lira olacak şekilde satışa sunulacağını duyurdu.Koronavirüs salgını nedeniye zorunlu olan maskeler artık satılacak. Bakanlık yarından itibaren maskelerin 10'lu ve 50'li paketler halinde satılacağını belirtti.Bakanlık şunları söyledi:"Cerrahi maskeler, adedi KDV dahil en fazla 1 lira olacak şekilde satışa sunulacak.8 Mayıs'ta İstanbul'da, akabinde büyük şehirlerden başlayarak diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maske satışı yapılabilecek"İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu maskelerin 1 TL'ye satılmasının zor olduğunu belirterek maskelerin ne kadara ve nerelerde satılacağına yönelik dün yapılan toplantıdan sonuç çıkmadığını söylemişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@