Lüleburgaz Belediyesi’ne ait Lüleburgaz İnovasyon Merkezi’nde 2 aylık süreçte 80 çocuğa kodlama eğitimi verildi. Toplamda 120 çocuğa ulaşması hedeflenen LİMER’de çocuklar bir yandan eğlenirken diğer yandan kodlamayı öğreniyor.

Lüleburgaz Belediyesi, Habitat Derneği ve QNB Finansbank iş birliğiyle geçekleştirilen çocukların eğlenerek kodlama öğrendiği Scratch eğitimi LİMER’de devam ediyor. Sinem Bayram Erol tarafından verilen eğitimlerde çocuklar eğlenerek öğreniyor. 8-12 yaş arasındaki çocukların gruplar halinde eğitim aldığı kodlama eğitimlerinde çocuklar kodlamanın en temel yapı taşlarını öğreniyor.

Tepebaşı’nda ‘Kent Ve Kültür Söyleşileri'nin Bu Ayki Konuğu Cemil Kılıç Oldu Tepebaşı’nda ‘Kent Ve Kültür Söyleşileri'nin Bu Ayki Konuğu Cemil Kılıç Oldu

UYGULAYARAK ÖĞRENİYORLAR

Çocukların eğitimlere büyük ilgi gösterdiğini kaydeden Erol, “Öncelikle burada Habitat ve QNB Finansbank iş birliğiyle çocuklara Scratch ve kodlamaya girişi öğretiyoruz. Algoritmik yapılar nelerdir kodlama için önemleri nedir, Scratch ile bunu hem uygulayıp hem de öğretiyoruz” diye konuştu.