Haber: Ümit İşbakan

Sağlık bakanının LÖSEV’e ilişkin açıklamalarına tepki gösterilen basın açıklamasını, kanser hastası Derya Kuş okudu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Halkın bağışlarıyla varlığını sürdüren, 7 milyon gönüllüsüyle Türkiye’deki en güvenilir sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV’e  istismarcı yakıştırması yapmak hangi vicdana sığar? Bu sadece lösemi ve kanser tedavisi gören evlatlarımızın anne ve babaları olarak bizleri değil, LÖSEV’e inanan ve güvenen binlerce gönüllü ve bağışçısını da üzmüştür.

Sağlık Bakanlığı’nın mevzuatında da açıkça belirtildiği üzere Lösemi ve Kanser MULTİDİSİPLİNER Hastalıklardır. Yani her branştan, her daldan uzman doktorun ortak tedavisi şarttır.

BİZ LÖSEMİ VE KANSER İLE MÜCADELE EDEN AİLELER OLARAK YİNE SORUYORUZ VE TAM RUHSATIMIZI ALANA KADAR DA SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

Sağlık Bakanı İstanbul ve Ankara'da kendine ait tüm özel hastanelerine ruhsat almıştır. Özel hastaneler açıp dev gibi inşaatlara başlamıştır. Ama LÖSANTE'ye yatak yok! LÖSANTE'ye doktor kadrosu yok! Kendi özel hastanelerine binlerce yatak ve doktor kadrosunu nereden bulduğunu merak ediyoruz!!!

Mucizeler yaratarak, tek kuruş almadan %94 tedavi başarısına ulaşmış ve Lösemi ve Kanser tedavisi gören Çocuk Hastalarına her şey dahil tamamen parasız hizmet sunan, hayat veren ve bütün dünya tarafından taktir edilen LÖSEV’e ve LÖSEV’in 400 yataklı LÖSANTE Hastanesi’ne neden 7 yıldır TAM RUHSAT verilmiyor?

Sağlık Bakanı sadece kendi hastanelerini değil herkesi eșit düșünmelidir. LÖSEV Aileleri olarak bugüne kadar sabırla bekledik. Bizim yüreğimiz yanıyor, çocuklarımız ÖLÜYOR! Bu çocuklar sizin de çocuğunuz olabilirdi! Türk Halkının bağışları ile TUĞLA TUĞLA inşa edilen LÖSANTE Hastanemize artık engel OLMAYIN. Tüm çocuklarımız iyileşsin, çocuklarımız lösemi ve kanserden ÖLMESİN!

LÖSANTE bizimdir, hepimizin hastanesidir. LÖSANTE’MİZE tam ruhsat verilene kadar sahip çıkacağız, susmayacağız ve pes etmeyeceğiz.

LÖSEV'li ailelerden bakanlığa 'ruhsat' çağrısı LÖSEV'li ailelerden bakanlığa 'ruhsat' çağrısı

Sosyal medyada LÖSANTE eylemi Sosyal medyada LÖSANTE eylemi