Libya'ya iktidar çıkarması: Çavuşoğlu, Albayrak, Fidan ve Kalın Libya'da

Libya'ya giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Başkanı Hakan Fidan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Sirte'ye yapılması planlanan operasyo...

GÜNDEM 17.06.2020 - 18:10 17.06.2020 - 18:10

Libya'ya giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Başkanı Hakan Fidan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Sirte'ye yapılması planlanan operasyonu ele aldığı aktarıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve MİT Başkanı Hakan Fidan'dan oluşan heyet, bu sabah Libya'nın başkenti Trablus'a gitti.

SİRTE OPERASYONU ELE ALINACAK

T24'ün Reuters'dan aktardığı habere göre, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Sarraj'ın heyetiyle görüşen Türkiyeli yetkililerin, Sirte'ye yapılması planlanan operasyonu ele aldığı belirtildi.Türkiye heyetinin, görüşmelerde ilk olarak Libya'da ikinci aşamaya geçilmiş olması ve bu süreçten sonra hangi adımların atılacağının konuşulduğu aktarıldı.Libya'da Trablus hükümetinin Hafter'e karşı güç kazanmasıyla birlikte ilerleyen adımların ne olacağının konuşulduğı kaydedildi. Öte yandan görüşmelerde, Türkiye askeri birliklerinin pozisyonu, Türkiye'nin bölgede kuracağı Al Watiya Hava Üssü ile Trablus'a yakın bir noktada kuracağı askeri üssün ele alındığı ifade edildi.

"İLK DEFA DUYURULDU VE GÖRÜNTÜ PAYLAŞILDI"

Habertürk'ten Çetiner Çetin, bu şekilde üst düzey ziyaretlerin daha önce de gerçekleştiğini, ancak ilk kez duyurulduğunu ve görüntü paylaşıldığını belirtti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@