Geçen yıl sahnelenen ‘Ghetto’ isimli tiyatro oyunuyla beğeni toplayan Torbalı Belediyesi Kent Tiyatrosu, ‘Kuyucaklı Yusuf’ oyunu ile bir kez daha Torbalı seyircisinden alkış topladı. Hasan Akdemir’in yönetmenliğini üstlendiği oyunun müziklerini Ferdi Donat yaparken, dans performanslarını ise Muhammed Çiğdem üstlendi. İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna çok sayıda tiyatrosever katıldı.

Tunç Soyer, Türkiye'nin yağmur suyu toplayan ilk köyü Sarpıncık'ı ziyaret etti Tunç Soyer, Türkiye'nin yağmur suyu toplayan ilk köyü Sarpıncık'ı ziyaret etti

Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serkan Tekin oyun sonrası yaptığı açıklamada, “Gerçekten bugün burada çok özel bir oyun izledik. Ben 'Kuyucaklı Yusuf' romanını çok severim, romanın oyunlaştırılma fikri beni çok heyecanlandırmıştı. Sahneye de çok başarılı bir şekilde uyarlandı. Çok kalabalık bir ekimiz var. Her birini ayrı ayrı kutluyorum. Müthiş bir katılım da oldu. Yer bulamayıp ayrılanlar ve yeniden izlemek isteyenler için önümüzdeki günlerde oyunu bir daha sahnelemek istiyoruz” dedi.