Cumhuriyet'ten Rengin Temoçin'in haberine göre; 27 Şubat 2022'de Aydın'da bir otelde 21 yaşındaki B.B.'ye Kurtuluş Kuş, 'nitelikli cinsel saldırıda' bulundu. Kuşhan hakkında açılan davanın duruşması Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen ay görüldü.

Duruşmada Kuş beraat ederken dosya savcılığın ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın itirazıyla istinaf mahkemesine taşınmıştı.

Cumhuriyet’e konuşan B.B. şunları dile getirdi:

 “Olay gününden beri psikolojik tedavi görüyorum. Tecavüz olduğunu belgeleyen elimde devlet hastanesinden raporum var. Aydın 3. Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmamızda sanığa yurtdışına çıkış yasağı koyuldu. Kaç kere yurtdışı yasağına itiraz etmelerine rağmen itiraz reddedildi. Akabinde dosyaya MHP İl başkanının avukat kızı vekâletle girdi. Davanın görüldüğü 3. ceza mahkemesi yasağı kaldırmayı reddetti. İtiraz 1. ceza mahkemesine düştü ve mahkeme yurtdışı yasağını kaldırdı

Madem bu adam beraat edecekti, aynı mahkeme neden yurtdışına çıkış yasağı koydu? Ben bu kararı aldıran siyasi gücü de bağlantılarını da biliyorum. MHP’nin arkasında olduğunu kendisi de söylüyor zaten, MHP il başkanının kızı avukat olarak dosyaya vekâletle girdikten sonra dosyanın durumu değişti. Üst mahkemeye itirazlarımızı yaptık. Bu sadece yargılamanın birinci evresiydi. Daha bunun istinaf ve Yargıtay süreci var. Devletimize ve adaletimize güvenmek istiyorum”