MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezine, suç örgütü liderliği, yağma ve tehdit gibi birçok suçtan hüküm giymiş Kürşat Yılmaz’ı kabul etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, suç örgütü liderliği, yağma ve tehdit gibi birçok suçtan hüküm giymiş Kürşat Yılmaz’ı geçtiğimiz gün partisinin genel merkezinde ağırladı.

“BAĞLILIĞIMIZI BİLDİRMEMİZİN SEVİNCİNİ YAŞIYORUM”

Görüşmede Devlet Bahçeli'ye bir kılıç hediye eden Yılmaz, “Değerli büyüğüm, zor günlerimizde bizleri unutmayan sırtını dönmeyen kapılarını örtmeyen vefalı liderim kırmızı çizgim sayın Devlet Bahçeli ile bayramlaşarak gündeme dair değerlendirmeler yapmanın kendisine olan bağlılığımızı bildirmemizin sevincini yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin fotoğrafını, Kürşat Yılmaz, Twitter hesabından paylaştı.

Gözden kaçırmayın

Yöneylem Araştırması: Yeni seçmenlerin adresi açık ara CHP Yöneylem Araştırması: Yeni seçmenlerin adresi açık ara CHP

DEVLET BAHÇELİ'NİN "KAHRAMAN"I

"Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” gibi suçlardan 66 yıl 3 ay 15 gün hapisle cezalandırılan Kürşat Yılmaz, uzun yıllardır cezaevindeydi.
Hapishanelerden toplamda 3 kez (1994-1997-1998) kaçtıktan sonra 1998'de Bulgaristan'da tutuklanan Yılmaz, eski Kuşadası Belediye Başkanı Lütfi Soyulcu'nun 1995'te öldürülmesi olayını düzenlemekten ve çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi suçlardan 66 yıl hapis cezası almıştı.

Yaklaşık 17 senelik infazının ardından avukatlarının başvurusu üzerine yeniden yargılama talebi, dosyadaki bir kısım suçlar yönünden kabul edilmiş, böylece 32 yıllık cezadan beraat etmişti.

Bu cezanın infazdan düşürülmesinin ardından kalan ceza yönünden infaz süresi tamamlanan Kürşat Yılmaz, 30 Ekim 2021 tarihinde tahliye edildi.

BAHÇELİ “KAHRAMANLARIMIZ” DEMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2018 yılında eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde tahliye edilmesi gündeme getirildiğinde, “ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir?" demişti.