Kuran kursunda tuvalet kapısına asılı olarak bulunan çocuk yaşamını yitirdi

Muş'taki bir Kuran kursunun tuvaletinde kapı koluna asılmış halde bulunan 12 yaşındaki Mehmet Halil Yavuz tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.Muş’ta Karşıyaka Kuran Kursu'na gönderile...

GÜNDEM 14.07.2021 - 15:24 15.07.2021 - 10:31

Muş'taki bir Kuran kursunun tuvaletinde kapı koluna asılmış halde bulunan 12 yaşındaki Mehmet Halil Yavuz tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Muş’ta Karşıyaka Kuran Kursu'na gönderilen 12 yaşındaki Mehmet Halit Yavuz, 3 Temmuz tarihinde kursun tuvaletinin kapısına kemerle asılı olarak bulundu. İmamlığını amcasının yaptığı camiye bağlı Kuran kursundan yaralı olarak hastaneye kaldırılan Mehmet Halit Yavuz'un bugün yaşamını yitirdiği aktarıldı.

AİLE 'İNTİHAR' İDDİALARINI REDDETTİ

Gazete Duvar’dan Hacı Bişkin’in haberine göre, Yavuz’un kurs tuvaletinde intihar ettiği iddialarını ailesi reddetti. Alınan bilgiye göre Mehmet Halit Yavuz, Muş'a gittikten 3 gün sonra ailesini arayarak “Ben imam olacağım” diyerek iyi olduğunu söyledi. Dört gün sonra ise Mehmet Halit Yavuz'un 'intihar' ettiği bilgisi aileye verildi. Olayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Yavuz ölmeseydi bir gün önce annesi Muş’a ziyarete gidecekti. Aile bireyleri, annesinin geleceğini duyan Yavuz'un çok sevindiğini ve dayısına kurstan sonra Muş'u gezmek istediğini söylediğini aktardı. Aile, tüm bu yaşananlar üzerine çocuklarının intihar etmediğini ve ölümünden şüphe duyduklarını söyledi. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, Yavuz’un otopsi raporu ve olayla ilgili ayrıntılar önümüzdeki günlerde belli olacak.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST