Haber: Atilla Yoğurtçu

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, dört yıl önce başlattıkları "Fikir ve Kültür Günleri" etkinliğinin dördüncüsünü gerçekleştirmenin ve geleneksel hale getirmenin mutluluğunu dile getirdi. Başkan Ergin, "19 Nisan'da başlayacak ve 21 Nisan akşamına kadar sürecek etkinliklerde, kamuoyunun tanıdığı önemli düşünce insanları Ayvalık halkıyla buluşacak. Bu buluşmaya herkesi bekliyoruz" dedi. 

Atölye Kültür Sanat organizasyonu, Ayvalık Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenecek etkinlik serisi kapsamında dinleti, panel, söyleşi ve tematik belgesel gösterimi üç gün boyunca Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde ve İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 

Etkinlikler, 19 Nisan akşamı usta halk müziği sanatçısı Nida Ateş'in Aşık Veysel'in eserlerinden oluşan bir seçkiyle İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde saat 20.30'da vereceği konserle başlayacak. 20 Nisan'da saat 16.00'da Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde gazeteci-yazar Çiğdem Toker, iletişimci-yazar Ayşen Şahin ve Yay-Koop Başkanı Elif Akkaya'nın katılacağı bir panel düzenlenecek. 21 Nisan'da saat 16.00'da yine Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde şair ve yazar Ahmet Ümit'in gerçekleştireceği bir söyleşi ile devam edecek etkinlikler, aynı gün akşamı saat 20.30'da aynı salonda "Komünist Osman" adlı belgesel gösterimi ile son bulacak.