Konyaaltı Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi iş birliği ile yapımını tamamladığı Atatürk anıtı, düzenlenen açılış töreni ile HayatPark’taki yerini aldı.

Konyaaltı Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile yaptığı protokol kapsamında yapımı tamamlanan Atatürk anıtı, düzenlenen açılış töreni ile HayatPark’taki yerini aldı. HayatPark’ın girişine konulan anıtta, Atatürk ve manevi kızı Ülkü’nün el ele olan fotoğrafından ilham alındığı belirtildi.

Açılış, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak ve üniversite yönetiminin yanı sıra çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

Uzun zamandır HayatPark’a böylesi anlamlı bir anıt koymayı planladıklarını belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Hem Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hem de bize emanet ettiği değerlerini her daim sahipleneceğiz. Bu değerleri de ilelebet yaşaması için gelecek nesillere aktaracağız. Normalde yaptığımız hizmetlerin açılışını yapmıyoruz. Ancak söz konusu Atatürk olunca açılış töreni yapmadan olmazdı. Gece gelip sessiz sedasız anıtı bırakıp arkamızı dönüp gidemezdik. Bu saygısızlık olurdu” diye konuştu.

VATANDAŞ ANITI BEĞENDİ

Mersin'de üretici kadınlara dijital pazarlama eğitimi Mersin'de üretici kadınlara dijital pazarlama eğitimi

Düzenlenen tören ile açılışı yapılan Atatürk anıtı, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

HayatPark’ın, Konyaaltı’nın gözbebeği olduğunu aktaran CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, “Böylesi harika bir parka bir pırlanta gerekiyordu. Şimdi o da oldu. Atatürk’e ve Cumhuriyet değerlerine her zaman sahip çıkacağız. Bu anlamlı Atatürk anıtını Konyaaltılılara kazandırdığı için Konyaaltı Belediye Başkanı’mız Semih Esen’e teşekkür ediyorum” dedi.