Taliban tarafından geçici olarak Yüksek öğretim bakanlığına atanan Abdulbaki Hakkani, Afganistan'daki erkek ve kız öğrencilerin artık ayrı sınıflarda eğitim göreceğini açıkladı.

Taliban tarafından geçici olarak Yüksek Öğretim Bakanlığına atanan Abdulbaki Hakkani, ülkede erkek ve kız öğrencilerin ayrı sınıflarda eğitim göreceklerini kaydetti.

Gözden kaçırmayın

Pekin'de Omicron vakalarının yol açtığı salgın nedeniyle tedbirler artırıldı Pekin'de Omicron vakalarının yol açtığı salgın nedeniyle tedbirler artırıldı

KADINLARIN EĞİTİM HAKKI VAR ANCAK...

Cumhuriyet'in haberine göre; Kadınların eğitim hakkı olduğunu, ancak erkeklerle aynı ortamda bulunamayacaklarını belirten Hakkani, “Bu şekilde öğrencilere güvenli bir eğitim ortamı sağlanacak” dedi.

HAKKANİ: MAAŞLARIN ÖDEMESİ BAŞLAYACAK

Hakkani ayrıca, üniversitelerin yakında yeniden açılacağını ve Yüksek Öğretim Bakanlığı'na bağlı öğretmen ve personel maaşlarının ödenmeye başlanacağını kaydetti.

EĞİTİM TOPLANTISINA TEK BİR KADIN BİLE ÇAĞRILMAMIŞTI

Yüksek Öğrenim Bakanlığı'nda ilk toplantısını düzenleyen Taliban, eskiden yarısını kadınların doldurduğu toplantı salonuna tek bir kadın bile çağırmadı.