Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıl dönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan bir dizi programla kutlandı. 23 Nisan kutlamaları, dün saat 11.00’de Belediye Binası önünden Kent Park’a düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı. Kent Park’taki kutlama programında ise pandomim gösterileri, jonglör, tahtabacak show, karagöz-hacivat, nasreddin hoca, kukla gösterileri, sihirbaz, transformers robot show, animasyon gösterileri, yarışmalar ve sürpriz hediyeler, maşa ve ayı maskotları, palyaçolar ve yüz boyama etkinlikleri yer aldı. 

Başkan Ekicioğlu, kutlama alanında yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“Ulu Önder'imiz Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, gelecek güzel ve sağlıklı günlere olan umudumuzu yitirmeden hep birlikte kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bugün, ulusal egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yılını kutluyoruz. Gelecek kuşakların, Cumhuriyet'imizin ışığıyla aydınlanmasını, ülkemiz ve dünyamız için iyi bir birey olabilmelerini hedefleyen Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan etmiş ve 23 Nisan aynı zamanda tüm dünya çocuklarının da bayramı olmuştur.  

23 Nisan, milletimizin tutsaklık zincirlerini kırarak tarih sahnesine çıktığı ve egemenliği kendi eline aldığı gündür. Esaret ve işgal zincirlerini kıran, insanlarımızı özgürlüğe kavuşturan, Anadolu’nun yoksul halkının kanıyla, canıyla elde ettiği egemenliğin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günüdür 23 Nisan. Demokrasinin gelişmesi, adaletin sağlanması, hukuk devletinin güçlenmesi, ülkemizde barışın ve kalkınmanın teminatıdır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından kendilerine 23 Nisan Bayramı armağan edilen çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras da özgür ve adil bir Türkiye olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni kuran tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.”

Kaynak: anka