Kırşehir Belediyesi, zorlu kış koşullarında yaşamını sürdürmekte güçlük çeken kuşlara ve sokak hayvanlarına, barınma ve mama desteği sağlıyor.

Kırşehir Belediyesi, zorlu kış koşullarında yaşamını sürdürmekte güçlük çeken kuşlara ve sokak hayvanlarına, barınma ve mama desteği sağlıyor.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, göreve geldiklerinden bu yana gerek yaban hayvanlarının korunması, barınması ve beslenmesi gerekse tedavileri noktasında çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini söyledi.

Başkan Ekicioğlu, şöyle konuştu:

“Ekiplerimizle kış aylarında kuşlar için açık alanlara buğday vb. yiyecekler bırakırken,  hayvan mama kutularına da mama bırakarak soğuk kış günlerinde destek oluyoruz.

Kırşehir Belediyesi olarak hayvanları ve yaban hayatını korumanın önemine inanıyor; sokak ve yaban hayvanlarının aç kalmaması için mümkün olduğunca hassas davranıyoruz.

Bu kapsamda geçtiğimiz hafta, doğaya ve doğal yaşama duyarlı bir hayırsever hemşehrimiz tarafından yaptırılan 50 adet ahşap kuş yuvası, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından ilimiz merkezde bulunan ağaçlara yerleştirildi.

Kış soğuklarının başlamasıyla birlikte, sokak hayvanlarının barınması için yeni yuvalar ise muhtelif yerlere konuldu. Hayvan sever hemşehrimiz Melek Yıldız ve Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün ortak çalışması ile şehrimizin muhtelif yerlerine sokak hayranlarımızın barınmaları için yeni yuvaları kazandırdık ve beslenmelerini de sağladık.

Doğal yaşama ve sokak hayvanlarına karşı özellikle zor hava koşullarında barınma ve beslenme desteğini sürdürmeye devam edeceğiz. Bu konuda duyarlı hemşehrilerimizi de destek olamaya davet ediyorum.”

Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, Kır-Köy kampüs alanını denetledi Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, Kır-Köy kampüs alanını denetledi