Belediye ekipleri, 400 ton agrega ile karışık tuz ve yaklaşık 300 ton da saf tuz stokuyla cadde ve sokaklarda oluşabilecek buzlanmaya karşı çalışma yapıyor. Ekipler, Türbe Kavşağı, Şahitlik ve Vali Konağı yol güzergahı, otobüs güzergahları, şehir içi trafik akışının olduğu yerlerde tuzlama ve yol küreme işlemlerini sürdürüyor. Kar küreme ekipleri de kaldırımlarda biriken karları anında temizliyor. 

Keşan Genç Ordu'lular Trakya Kartalları'na yenildi Keşan Genç Ordu'lular Trakya Kartalları'na yenildi

Ekiplerin, iş makineleri ile meydana gelebilecek olumsuzluklara anında müdahale edebilmek için tüm hazırlıklarını haftalar öncesinden tamamladığını söyleyen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, kuraklığın yaşandığı son yıllarda özellikle Kırşehir çiftçisinin haftalardır beklediği kar yağışının bereket getirmesini diledi. Başkan Ekicioğlu, şunları söyledi:

“Aylardır beklediğimiz kar nihayet ocak ayının sonunda geldi. Hem doğanın, hem çiftçimizin hem de yeraltının çok ihtiyacı vardı bu kar yağışına. Küresel iklim değişikliği ile birlikte kışın geç gelmesi şartları etkiliyor. Kırşehir Belediyesi olarak yeraltı suyunun iyi değerlendirilmesi için çalışıyoruz. Suların en az 4 metre aşağı çekildiğini gördük. Yaşanan bu kar yağışıyla birlikte bahar aylarında suların yükselmesini de bekliyoruz. Bol karlı ve bereketli bir kış geçirmeyi bekliyoruz. Bu kar yağışının hem çiftçimize, hem doğaya hem de yeraltı sularına hayırlı olasını diliyorum.”