Kılıçdaroğlu: Ya tarihi bilmiyorlar ya ülkeye ihanet ediyorlar

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos törenlerinin kısıtlanmasına tepki göstererek "Türkiye'yi bilmeyen bir ekiple karşı karşıyayız. Umarım onlar Miralay Reşat'ı da, Gazi Mustafa Kemal'i de oturur y...

SİYASET 27.08.2020 - 11:50 15.07.2021 - 11:14

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos törenlerinin kısıtlanmasına tepki göstererek "Türkiye'yi bilmeyen bir ekiple karşı karşıyayız. Umarım onlar Miralay Reşat'ı da, Gazi Mustafa Kemal'i de oturur yeniden okurlar" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Albay Reşat Çiğiltepe'nin mezarına gerçekleştirdiği ziyaretin ardından açıklamalarda bulundu. “CUMHURİYET KOLAY KURULMADI” Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle: Devleti yönetenler 'keşke Yunan galip gelseydi' diyenlerin ayağına gidiyor. Ya tarihi bilmiyorlar ya ülkeye ihanet ediyorlar. Cumhuriyet kolay kurulmadı. Her karışında acı var, gözyaşı var. Nasıl olur da bu gerçekler görülmez. Biz o nedenle komutanımızı bugün sevgiyle, saygıyla andık. Ruhu şad olsun diyoruz. 30 Ağustos, yani Lozan'a başı dik gitmenin en önemli adımıdır. Düşmanın Anadolu'dan kovulmasıdır. Bu tarih için bırakın pandemiyi, bugün milyonlarca insan hayatını vermeye hazırdır. Türkiye'yi bilmeyen bir ekiple karşı karşıyayız. Bir tablo ile karşı karşıyayız. Umarım onlar Miralay Reşat'ı da, Gazi Mustafa Kemal'i de oturur yeniden okurlar. Bu savaşın nasıl verildiğini okusunlar. Türkiye'yi yeniden saygın bir ülke haline getirmemiz lazım. Bunun mücadelesini de zaten veriyoruz. AYRINTILAR GELECEK..  

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@