"Kayıt dışı çalışan 9 milyon kişi açıklanan paketlerde yok"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı televizyon programında koronavirüs salgını nedeniyle açıklanan paketin kayıt dışı çalışan 9 milyon kişiyi kapsamadığını söyledi.

EKONOMİ 09.04.2020 - 10:53 09.04.2020 - 10:53

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı televizyon programında koronavirüs salgını nedeniyle açıklanan paketin kayıt dışı çalışan 9 milyon kişiyi kapsamadığını söyledi.

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programına konuk olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, koronavirüs salgını nedeniyle açıklanan tedbir paketlerini değerlendirdi.

KAYIT DIŞI ÇALIŞANLAR HİÇBİR DESTEKTEN FAYDALANAMIYOR

Türkiye'de TÜİK rakamlarına göre 9 milyon kayıt dışı çalışan olduğunu vurgulayan Babacan, Hükümet'in açıkladığı destek paketlerinde veya kısa çalışma ödeneğinde bu kesimin yer almadığını ve hiçbir destekten faydalanamadığına dikkat çekti.https://twitter.com/FOXhaber/status/1248139882624626688?s=20

"EVİNE EKMEK GÖTÜREMEYEN KİŞİYE NASIL 'EVDE KAL' DİYEBİLİRİZ

"Evine ekmek götüremeyen kişiye nasıl 'evinde kal' diyebiliriz" diyen Ali Babacan, "Türkiye'de 27 milyon vatandaşımızın ya emekli maaşı ya da kamu çalışanı olması gibi sebeplerle devlette nbir geliri var. Ama 55 milyon vatandaşımızın devletten geliri yok. Öncelikle bu 55 milyon için tedbilerle alınmalı" dedi.

"TÜM CEPHANEYİ KULLANMALIYIZ"

Devletin bu aşamada kaynak yaratmak için farklı seçenekleri olduğunu belirten Babacan, "Devlet alacaklarından tamamen vazgeçebilir. Alacaklarını erteleyebilir. Devlet borç verebilir ya da karşılığı olmadan vatadaşlara ödeme yapar ve tekrar geri istemez. Bunların hepsi devletin yapabileceği işler" dedi.Babcan, İsmail Küçükkaya'nın 'Peki sizce hangisi yapılmalı?' sorusuna ise "Bunların hepsi yapılmalı. Şu anda eldeki bütün cephane acilen kullanılmalı. Bir günlük gecikmenin bile ileride zararı çok daha büyük olur" diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@