İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Bize yaptıran Allah’tır" ifadesine tepki gösteren Karamollaoğlu, "Hasan Sabbah'ın adamları Haşhaşiler de böyle inanıyordu. FETÖ erbabı da böyle düşünüyordu" dedi.

Gözden kaçırmayın

İş insanlarından CHP'ye katılım İş insanlarından CHP'ye katılım

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dünyada ve Türkiye'de, 2021'in zorlu geçtiğine dikkati çeken Karamollaoğlu, yeni yılın bereketli olmasını diledi.

Karamollaoğlu, 2021'in, enflasyonun, işsizliğin, Türk lirasının değer kaybının ve hayat pahalılığının arttığı bir yıl olduğunu, iktidarın problemlerin üstesinden gelmek yerine, muhalifleri suçladığını belirtti.

Ülkenin ciddi bir darboğazdan geçtiğini ifade eden Temel Karamollaoğlu, "İktidar, bahane üretme yeri değil, icra yeridir. İktidar halkın derdiyle dertlenme yeridir, halkın çektiği sıkıntıyı anlama yeridir. Bu arkadaşlar iktidarı kendi hakları gibi görüp, burayı terk etmemek için kırk takla atmaktan vazgeçmeyecekler gibi gözüküyor" ifadesini kullandı.

"HAFIZALARI EPEY ZAYIFLAMIŞ ANLAŞILAN"

Asgari ücrete büyük zam yapıldığını aktaran Karamollaoğlu, "(Tarihimizde böyle bir şey olmadı) dediler ama hafızaları epey zayıflamış anlaşılan. Çünkü, bu arkadaşlar daha iktidara gelmeden beş sene önce, 1996 yılında, Erbakan Hoca besmeleyi çekerken yüzde 50, arkasından altı ay içinde verdiği zamlarla yüzde 130 zam verdi. Memura da işçiye de verdi. Herkesi aynı anda ihya etti" diye konuştu.

SÜLEYMAN SOYLU'YA HAŞHAŞİ BENZETMESİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Biz inanıyoruz ki bize yaptıran Allah’tır" ifadesine tepki gösteren Karamollaoğlu şunları söyledi:

"Takdir Cenab-ı Hakk'ın ama be mübarek, insan mesuldür insan. İşledikleri kabahati Cenab-ı Allah'a yüklemeye çalışıyorlar. Hasan Sabbah'ın adamları Haşhaşiler de böyle inanıyordu. FETÖ erbabı da böyle düşünüyordu; çok yakın temasta bulunduğu için belki bakana da biraz bulaştı anlaşılan."

"ARTIK BUNUN FAYDA VERMEDİĞİNİ GÖRMEYE BAŞLADIK"

Karamollaoğlu, Türkiye'de hukukun geçersiz kılınmaya çalışıldığını belirterek, "Eğer iktidardan yana değilseniz tepenizden her türlü yumruğun inmesini bekleyebilirsiniz. İktidar yanlıları tarafından teröristlikle itham edilebilirsiniz. Artık bunun fayda vermediğini hep birlikte görmeye başladık" görüşünü paylaştı.