Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, okullarda öğrencilere günde ücretsiz bir öğün yemek verilmesi gerektiğini ifade ederken, "Tefecilere, yandaş müteahhitlere günde 3 öğün bu milletin vergileri aktarılırken, okullarda çocuklarımıza bir öğün dahi çok görülmektedir. Okullarımızda ücretsiz bir öğün yemek uygulaması artık zorunlu hâle gelmiştir. Çocukların kursağından değil, tefecilere ödediğiniz faizden kısın diyorum" dedi.

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu: İkinci depremin büyüklüğü 7,5, merkez üssü Kahramanmaraş Ekinözü ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu: İkinci depremin büyüklüğü 7,5, merkez üssü Kahramanmaraş Ekinözü

Abdulkadir Karaduman, TBMM Genel Kurulu'nda bugün söz alarak öğrencilerin sorunlarını dile getirdi. Karaduman, çocukların beslenme sorununa dikkat çekerek, "Türkiye'de çocukların en az yüzde 42'si ciddi maddi yoksun durumundadır. Artan hayat pahalılığıyla sağlıklı ve dengeli beslenmek için gıdaya erişim, kılık kıyafet, eğitim araç ve gereçlerine ulaşım birçok çocuğumuz ve aileleri için neredeyse imkânsız hâle gelmiştir. Daha önce okullarda ücretsiz bir öğün yemek uygulamasına geçileceği söylenmiş ancak lafta kalmıştır" dedi.

Türkiye'nin faiz ödemelerine dikkat çeken Karaduman, "Ülke kaynakları her yıl milyarlarca lira faize yani tefecilere aktarılırken çocuklarımız okullarda âdeta baygınlık geçirmektedir. Tefecilere, yandaş müteahhitlere günde 3 öğün bu milletin vergileri aktarılırken okullarda çocuklarımıza bir öğün dahi çok görülmektedir. Okullarımızda ücretsiz bir öğün yemek uygulaması artık zorunlu hâle gelmiştir. Çocukların kursağından değil, tefecilere ödediğiniz faizden kısın diyorum" diye konuştu.