Kadir Şeker için istenen ceza belli oldu

Konya'da bir kadını darbeden erkeği engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker için savcı 12 yıldan 18 yıla kadar hapis istedi.Konya'da, Ayşe Dır...

GÜNDEM 16.09.2020 - 10:54 16.09.2020 - 10:54

Konya'da bir kadını darbeden erkeği engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker için savcı 12 yıldan 18 yıla kadar hapis istedi.

Konya'da, Ayşe Dırla'yı (35) dövdüğü öne sürülen Özgür Duran'ı (32), engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker'in (20) yargılandığı davada 3'üncü duruşma başladı.

“Kasten öldürme” ve “yasak bıçaklar ve diğer aletlerle ilgili suçlar ve cezaları” suçlarından yargılanan Şeker, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile duruşmaya katıldı. Taraf avukatlarının hazır bulunduğu duruşmayı Şeker’in ailesi ve bazı kadın örgütleri temsilcileri izledi.

12 YILDAN 18 YILA KADAR HAPİS

Duruşmada mütalaasını açıklayan iddia makamı, Şeker’in suçu ağır tahrik altında işlediğini belirterek, "kasten öldürme" suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını, haksız tahrik indiriminin de üst seviyeden uygulanmasını istedi. Savcı, 'yasak bıçaklar ve diğer aletlerle ilgili suçlar ve cezaları' kapsamında ise Şeker’in 6 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.
Davanın bir sonraki duruşması 15 Ekim’e ertelendi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@