Kabine toplantısında bayram tatilinin süresi, koronavirüs salgınına karşı yürütülen aşı programı ve turizm sektörüne ilişkin gelişmelerin ele alınması bekleniyor.Cumhurbaşkanlığı Kabinesi,...

Kabine toplantısında bayram tatilinin süresi, koronavirüs salgınına karşı yürütülen aşı programı ve turizm sektörüne ilişkin gelişmelerin ele alınması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün saat 15.00’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kabine toplantısında, koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında yürütülen aşı programı ve bayram tatilinin süresi başta olmak üzere ülke gündemindeki konuların ele alınması bekleniyor.

BAYRAM TATİLİ SÜRESİ BELİRLENECEK

AA'nın aktardığı habere göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunum yapması öngörülen toplantıda, 3. doz aşılama ve ülke genelinde aşı programında gelinen noktanın değerlendirileceği, aşı programının Covid-19 vaka sayılarına etkisi ve yerli aşı çalışmalarının da görüşüleceği tahmin ediliyor. Bayram tatili süresinin de belirlenmesi beklenen toplantıda, turizm sezonuna ilişkin beklentiler ile bu kapsamda alınan tedbirlerin masada olacağı öngörülüyor. Güvenlik ve dış politikaya ilişkin konuların da görüşülecek gündem maddelerinden olacağı toplantıda, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından, yurt içi ve sınır ötesinde yürütülen operasyonlara ilişkin Kabine'ye bilgi verilmesi bekleniyor. Toplantıda, “20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı”nda KKTC'ye yapılacak ziyaret öncesinde, bölgesel ve küresel gelişmelerin de ele alınacağı tahmin ediliyor.